Jdi na obsah Jdi na menu
 


6.8 - 24.8.2006

TÁBOR 2006 - ČISTÁ U RAKOVNÍKA

Tajemství Kouzelného svícnu

6.8. - 24.8.2006

ObrazekLhostejnost a lenost, to byly vlastnosti, které uvrhly do zkázy kdysi kvetoucí království, přivodily zmar stavu rytířskému a smrt krále i jeho paní. Staletí pak plynula v bídě a utrpení a prostý lid neznal nic jiného, než lopotu úmornou a nemoci strašné. Takto nevesele skončil příběh, který si brzy po příjezdu na letošní tábor v Čisté u Rakovníka vyslechlo 109 dětských účastníků a přiměřeně početný doprovod. Tam, kde příběh skončil, táborová hra začala. Robota bezúčelná a bída nebývalá vháněla menším slzy do očí, ti větší pak nechápavě zkoumali suchý chléb a opatrně usrkávali prostou vodu. O půl dne později, když nanošeno bylo dříví do lesa, valná část vody z potoka přenesena zpět do rybníka a postavena hladová zeď svitla však hladovějícím nová naděje. V ponuré hrobce na černé rakvi nalezen byl ztracený pergamen k jehož obsahu upřela se veškerá naděje lidská. Na oslavu nálezu otevřeny byly sýpky královské, pod tíhou jídla stoly se prohýbaly a do sytosti najedl se každý.

V následujících dnech jsme postupně, krok za krokem rozkrývali tajemství skryté v odkazu mrtvého kouzelníka. Jen jsme rozluštili jednu záhadu, stáli jsme před jinou a větší, každý den nás překvapil nějakým novým, podivným úkolem. Vítaným zpestřením našeho pečlivě připraveného táborového programu bylo již téměř tradiční vystoupení tanečního country souboru Lentilky, milé dámy z jakéhosi kynologického kroužku nám s pejsky předvedly své vystoupení a v závěru tábora k nám zavítalo se svou pohádkou dokonce i ochotnické Habadějovo divadlo.

Jaký by to byl tábor bez celodenních výletů. Někdo se vydal pěšky na hrad Krakovec, jiné skupiny volily za cíl raději bowlingovou dráhu v nedalekém Rakovníku. Počasí nám ani letos moc nepřálo a tak to s koupáním a vůbec s nějakým vodním sportováním nebylo moc slavné. Když se však o posledním víkendu přeci jen vyčasilo, rafty na rybníku si ani na chvilku neodpočinuly. Slavnostní táborový oheň pak udělal definitivní tečku za našim letošním táborovým dobrodružstvím. Každý si pak domu odvezl nějaký ten dárek, někdo i trochu těch bacilů a kdo na táboře nedostal žihadlo, nejspíš s námi vůbec nebyl. Všichni jsme však vrátili bohatší o množství krásných vzpomínek na společně prožitá dobrodružství, drobné lumpárny i povedené žerty. ObrazekZískali jsme nové kamarády, navázali nová přátelství a která z lásek bude ta nejryzejší, to se teprve uvidí. Slzičky z loučení rychle oschnou a už se zase těšíme, že společně opět někam vyrazíme, pryč z města, kamsi do přírody. A jestlipak si všichni pamatujeme, jak se jmenovala naše nová, oblíbená táborová hra s chlebem? No přeci Bída!

Zde máte možnost prohlédnout si fotografie z našeho TÁBORA 2006

.FOTOGALERIE

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

*

(Barča , 31. 7. 2014 13:55)

tam jsem byla :-)

super

(Markéta, 16. 4. 2007 13:30)

Měla jsem na vašem taboře jedno dítě, dceru, přijela nadšená a spokojená moc se jí tam líbílo.Fotky se nám moc líbí a program byl super.Letos k vám pošlu obě svoje děti. Jen tak dál.

Parádní fotky

(Hanka, 15. 2. 2007 21:42)

Moc se mi líbily fotky z vašeho tábora. Lituji, že jsem tam nemohla být.